Chęć do nauki

Wszystkie dzieci, o których była mowa powyżej, należą do grona uciążliwych, lecz chcą pracować nad swym trudnym charakterem i robią to. Uczą się, jak radzić sobie z rozpierającą je energią, kontrolować impulsywność, gniew, niechęć do słuchania dorosłych. Oczywiście, jako dzieci, wciąż muszą się jeszcze wiele nauczyć, niemniej przy pomocy rodziców robią ogromne postępy.
Wielokrotnie już podkreślaliśmy w poprzednich rozdziałach, że twoja kłopotliwa latorośl najbardziej na świecie potrzebuje
czuć się kochana za to, jaka jest, ale jednocześnie niezbędne są jej rodzicielskie wskazówki, by mogła kiedyś zapanować całkowicie nad sobą, aby zdobyła umiejętności i doświadczenia niezbędne do prawidłowego rozwoju. Wszystko to uciążliwym dzieciom nie przychodzi łatwo.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Jeśli chcesz stać się częścią naszego społeczeństwa i dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu rodziny i związków społecznych to zapraszam na mój serwis! Zostań na dłużej i udzielaj się w komentarzach! Stwórzmy razem wielką rodzinę pasjonatów!
error: Content is protected !!